Hazır CMS Yazılımları

1.Hazır CMS Yazılımları

WordPress

Gerek estetik; gerek web standartları; gerek kapsama alanı açısından bu listenin birinciliğini hak eden CMS WordPress. 2008 yılında başlayan WordPress furyası Türkiye’de hızla ilerliyor.

İçinde bir çok ücretli veya ücretsiz tema ve eklenti bulunan özellikle SEO açısından çok iyi sonuçlar veren WordPress dünya çapında ün salmiş ve kullanıcı oldukça fazla.

Açık kaynak olan WordPress beraberinde birçok güvenlik zafiyeti riskini de taşıyor. Geçtiğimiz günlerde WordPress’in çekirdek yapısında bulunan ve çözümü bulunamayan bir zafiyet bulunduğu iddia edildi WordPress bu konu için hemen bir güncelleme yayınladı hatta güncellemeyi otomatik yaptı.

2. Opencart

Opencart işini internet ortamına taşımak ve e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı sunması ve kullanıcı dostu ara yüzüyle e-ticaret sektörü için en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır.

E-ticaret için kullanılması sebebi ile normal web sitelerine göre üzerinde daha bir titiz ve düzenli aralıkla zafiyet testleri yapılmalıdır.

Opencart’ın Avantajları Nelerdir?

Kolay kurulum ve kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde yönetim kolaylığı kazabilirsiniz.

PHP tabanlı ve MySQL veri tabanı kullanılan bir platform olduğu için ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla geliştirmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Sınırsız ürün, üretici ve kategori eklemesi yapabilirsiniz.

Edineceğiniz SSL sertifikası ile bütün bankaların sanal pos sistemlerini kullanabilirsiniz.

API desteği sayesinde gerekli entegrasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Çok çeşitli eklenti ve tema alternatiflerinden ihtiyaçlarınıza en uygununu seçip, kullanabilirsiniz.

Muhasebe entegrasyonu sayesinde muhasebe hesapları ile entegre bir şekilde çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.

Pazarlama modülü, ödeme yönetim modülü, kargo yönetim sistemi gibi pek çok modül sayesinde müşterilerinize kolay ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

3. Joomla

Joomla Nedir?

Joomla bir içerik yönetim sistemi (content management system)dir. Yani birden çok ve farklı içeriği tek bir yerden yönetmenize olanak sağlayan hazır bir web sitesi şablonudur diyebiliriz. İnternette birçok içerik yönetim sistemi(iys) bulunmaktadır. Joomla bunlardan sadece bir tanesi! Joomla, içerik yönetim sistemlerinin en iyilerinden biridir. Joomla’nın yönetim paneliyle, içeriklerinizi kolayca oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bileşen, modül ve mambotlarla, istediğiniz şekli alacak, esnek bir yapıya sahiptir.

Joomla ile Neler Yapılabilir?

Joomla ile diğer iys lerinde neler yapılabiliyorsa yapılmaktadır. Joomla ile çok komplike olmadıktan sonra ( örneğin bir database site veya banka sitesi ) aklınıza gelebilecek her türlü web sitesini yapabilirsiniz:

Oyun sitesigün

Forum sitesi

Arkadaşlık sitesi

Video sitesi

İlan sitesi

Kariyer sitesi

Alışveriş sitesi

Üniversite sitesi

Portal sitesi

Öğrenci sitesi

Websiteler ve portallar

Çevrimiçi dergiler, gazeteler ve yayınlar

E-ticaret, sipariş ve rezervasyon

Yönetim, belediye, valilik uygulamaları

Kobi siteleri

Sosyal hizmet ve yardımlaşma siteleri

Topluluk siteleri (arkadaşlık, sosyal ağ)

Okul ve üniversite siteleri

Dini içerikli, cami, dernek siteleri

Kişisel ve aile siteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir