Adidas’ın Resmi Web Sitesi Hacklendi

siberguvenlik

Adidas’ın Amerika Birleşik Devletleri tabanlı resmi sitesi hacklendi.

Bu saldırı sonucunda milyonlarca kullanıcının kimlik bilgileri ve iletişim adresleri siber korsanların eline geçti.

Dünyanın en büyük spor giyim mağazalarından olan Adidas web sitesinde bulunan bir güvenlik zafiyeti sebebi ile hacklendi.

Amerika Birleşik Devleti online satış adresine saldırı olduğunu doğruladı.

Kullanıcıların kredi kartı bilgilerine ulaşılmadığını söyleyen firma korkulacak bir şey olmadığını ama bu durumdan üzgün olduklarını belirttiler.

Adidas’ın açıklamasına göre sitede alışveriş yapan müşterilerin kullanıcı adı, şifre ve adres bilgilerini ele geçirdi. Olaya dair soruşturmalar devam ederken Adidas kullanıcı şifrelerinin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Biletix’in ardından Adidas gibi büyük bir firmanın da hacklenenler zincirine tekrardan katılması özellikle ABD tabanlı resmi sitesinde meydana gelmesi oldukça düşündürücü.

Şunu da düşünmek gerekli bu hackerlar bu kadar içeri girebildirlerse ya daha zararlı bir kod parçacığı veya daha farklı bir durum için ek birşeyler yapıp sadece basit şeyleri alarak gözleri başka yerlere çekmeye çalışıyor olabilirler.

En iyisi siz Adidas’ı kullanırken sanal kart oluşturup alacağınız kadar miktar belirleyip o şekilde alım yapın.

Ayrıca bu sıralar Adidas’tan gelen maillerde özellikle “şifrenizi değiştirmek için tıklayınız” gibi ibarelere tıklamadan önce tekrar düşünün ve çok gerekli ise mail içeriğini uygulamanız Adidas’ın sitesine giderek mailden bir yönlendirmeye ihtiyaç duymada gereken işlemleri yapmanızı tavsiye ederiz.

Önceden belirttiğimiz gibi SSL sertifikasının var olması %100 güvenlik sağlamıyor. Küçük bir güvenlik açığı ile milyonlarca kişi hacklenebiliyor. Ve birçok kişi kesinlikle Adidas için kullandığı şifreleri başka siteler için de kullanıyor. Onları da değiştirmelerini şiddetle önerir bunun için şifre oluşturuclar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir